Trabzon Haber Girişi: 10.06.2021 - 14:57, Güncelleme: 06.09.2021 - 13:54

Su elçileri Trabzon'da

 

Su elçileri Trabzon'da

Su ve çevre kaynaklarının korunması ve etkili kullanılması için uzman ve akademisyenler tarafından kurulan Su Elçileri Derneği’nin, içerisinde eğitici ve öğretici ekip ve ekipmanların yer aldığı Tır eşliğinde gerçekleştirdiği Türkiye turunda sıra Trabzon’a geldi.
Su ve çevre kaynaklarının korunması ve etkili kullanılması için uzman ve akademisyenler tarafından kurulan Su Elçileri Derneği’nin, içerisinde eğitici ve öğretici ekip ve ekipmanların yer aldığı Tır eşliğinde gerçekleştirdiği Türkiye turunda sıra Trabzon’a geldi. Su ve çevre kaynaklarının korunması ve etkili kullanılması için uzman ve akademisyenler tarafından kurulan Su Elçileri Derneği’nin, içerisinde eğitici ve öğretici ekip ve ekipmanların yer aldığı Tır eşliğinde gerçekleştirdiği Türkiye turunda sıra Trab- zon’a geldi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlattığı Samsun’dan yola çıkan Su Elçileri, 2 gün boyunca Trabzon’da yoğun bir program eşliğinde vatandaşlarla ve çocuklarla buluşacak. Tam anlamıyla temiz su ve yeşil vatan seferberliği başlattıklarını ifade eden Su Elçileri Derneği Genel Başkanı Özgür Aydıncak, Trabzon için yoğun ve etkili bir program hazırladıklarını söyledi. “Ben değil, biz yaparsak çocuklarımızı kurtarabiliriz” Su ve çevre konusunda bilinci artırmak, çalışmaları geliştirip yaygınlaştır- mak amacıyla konusunda uzman kamu çalışanları ve Akademisyenler tarafından kurulan Su Elçileri Derneği, eğitim-öğretim için rotayı Trabzon’a çevirdi. Tüm Türkiye'de su ve çevre kaynaklarının korunması hakkında eğitimler vermek için Kurtuluş Savaşı’nın başladığı Samsun’dan harekete geçen Su Elçileri Derneği, ‘Temiz su, yeşil vatan’ sloganıyla içerisinde öğretici ekipmanların yer aldığı Mobil Tır eşliğinde vatandaşlarla buluşacak. Su Elçileri Derneği Genel Başkanı Özgür Aydıncak, “Su ve çevre konusuna dikkat çekmek, bu konuda hep birlikte neler yapabileceğimizi anlatabilmek amacıyla Türkiye’nin hemen her ilinde mobil bir eğitim-öğretim planladık. Bizler, çok önemli ve kutsal bir amaçla yola çıktık. Ne kadar çok kişiye ulaşır ve anlatırsak, geleceğimiz olan evlatlarımızı ne kadar bilinçli yetiştirir ve eğitirsek geleceğimize o kadar sahip çıkmış oluruz. “Ben” değil, “Biz” yani hepimiz; aynı anda doğru hareket edersek, evlatlarımızın geleceğini kur- tarabiliriz” dedi. “Doğa bizi uyarıyor” Giresun’daki programın ardından Trabzon’a hareket ettiklerini ifade eden Başkan Aydıncak, “Tüm dünyada kullanılabilir tatlı suyu koru- mak ve temiz çevre bilincini aşılamak, sorumlu ve vicdanlı bireyler yetişmesine kat- kıda bulunabilmek zorundayız. Kaynaklarımızı etkili ve doğru kullanmak bizim ana görevimiz. Artık hep beraber elimizi taşın altına koyup sınırlı olan suyumuzu ve bizi sık sık uyaran doğamızı korumak durumundayız” diye konuştu. “Beşirli Sahili’nde buluşalım” Su Elçileri çizgi film karakterlerinin de yer aldığı Mobil Eğitim Tırının 14-15 Haziran günü Trabzon Beşirli Sahili’nde yerini alacağını belirten Başkan Aydıncak, maske-mesafe-hijyen kurallarına uygun olarak tüm Trabzonluları saat 13.00’den itibaren sahilde beklediklerini sözlerine ekledi.
Su ve çevre kaynaklarının korunması ve etkili kullanılması için uzman ve akademisyenler tarafından kurulan Su Elçileri Derneği’nin, içerisinde eğitici ve öğretici ekip ve ekipmanların yer aldığı Tır eşliğinde gerçekleştirdiği Türkiye turunda sıra Trabzon’a geldi.

Su ve çevre kaynaklarının korunması ve etkili kullanılması için uzman ve akademisyenler tarafından kurulan Su Elçileri Derneği’nin, içerisinde eğitici ve öğretici ekip ve ekipmanların yer aldığı Tır eşliğinde gerçekleştirdiği Türkiye turunda sıra Trabzon’a geldi.

Su ve çevre kaynaklarının korunması ve etkili kullanılması için uzman ve akademisyenler tarafından kurulan Su Elçileri Derneği’nin, içerisinde eğitici ve öğretici ekip ve ekipmanların yer aldığı Tır eşliğinde gerçekleştirdiği Türkiye turunda sıra Trab- zon’a geldi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlattığı Samsun’dan yola çıkan Su Elçileri, 2 gün boyunca Trabzon’da yoğun bir program eşliğinde vatandaşlarla ve çocuklarla buluşacak. Tam anlamıyla temiz su ve yeşil vatan seferberliği başlattıklarını ifade eden Su Elçileri Derneği Genel Başkanı Özgür Aydıncak, Trabzon için yoğun ve etkili bir program hazırladıklarını söyledi. “Ben değil, biz yaparsak çocuklarımızı kurtarabiliriz” Su ve çevre konusunda bilinci artırmak, çalışmaları geliştirip yaygınlaştır- mak amacıyla konusunda uzman kamu çalışanları ve Akademisyenler tarafından kurulan Su Elçileri Derneği, eğitim-öğretim için rotayı Trabzon’a çevirdi. Tüm Türkiye'de su ve çevre kaynaklarının korunması hakkında eğitimler vermek için Kurtuluş Savaşı’nın başladığı Samsun’dan harekete geçen Su Elçileri Derneği, ‘Temiz su, yeşil vatan’ sloganıyla içerisinde öğretici ekipmanların yer aldığı Mobil Tır eşliğinde vatandaşlarla buluşacak. Su Elçileri Derneği Genel Başkanı Özgür Aydıncak, “Su ve çevre konusuna dikkat çekmek, bu konuda hep birlikte neler yapabileceğimizi anlatabilmek amacıyla Türkiye’nin hemen her ilinde mobil bir eğitim-öğretim planladık. Bizler, çok önemli ve kutsal bir amaçla yola çıktık. Ne kadar çok kişiye ulaşır ve anlatırsak, geleceğimiz olan evlatlarımızı ne kadar bilinçli yetiştirir ve eğitirsek geleceğimize o kadar sahip çıkmış oluruz. “Ben” değil, “Biz” yani hepimiz; aynı anda doğru hareket edersek, evlatlarımızın geleceğini kur- tarabiliriz” dedi. “Doğa bizi uyarıyor” Giresun’daki programın ardından Trabzon’a hareket ettiklerini ifade eden Başkan Aydıncak, “Tüm dünyada kullanılabilir tatlı suyu koru- mak ve temiz çevre bilincini aşılamak, sorumlu ve vicdanlı bireyler yetişmesine kat- kıda bulunabilmek zorundayız. Kaynaklarımızı etkili ve doğru kullanmak bizim ana görevimiz. Artık hep beraber elimizi taşın altına koyup sınırlı olan suyumuzu ve bizi sık sık uyaran doğamızı korumak durumundayız” diye konuştu. “Beşirli Sahili’nde buluşalım” Su Elçileri çizgi film karakterlerinin de yer aldığı Mobil Eğitim Tırının 14-15 Haziran günü Trabzon Beşirli Sahili’nde yerini alacağını belirten Başkan Aydıncak, maske-mesafe-hijyen kurallarına uygun olarak tüm Trabzonluları saat 13.00’den itibaren sahilde beklediklerini sözlerine ekledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve guncel61.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.