Osman Erusta


Dag Fare Dogurdu

Dag Fare Dogurdu


Evet 50. Yilda sampiyonluk parolasiyla, Lucescu’suyla, stad, sponsor, acil para girisi vaadiyle, sike sürecinde yipranan bir camianin sarsilan itibarini ayaga kaldirma adina vizyonlu, misyonlu marka degeri olan bir Trabzonspor yaratacagiz söylemleriyle Muharrem Usta yönetimi Celil Hekimoglu’nun önünde bir kisim söylentilere göre de esrarengiz bir sekilde Trabzonspor kulüp baskani oldu…

Trabzonspor taraftari hiçbir dönemde olmadigi kadar müsamahali davrandi Usta yönetimine, Trabzonspor kulüp tarihinde hiç görmedigi hezimetleri yasadi bu dönemde, siradan Anadolu kulüplerinden bile alinan 6-7 farkli maglubiyetlere Ya Sabir dendi hep düzelecegiz ümidiyle… 50. Yilda nasil olsa sampiyon olacagiz aldatmacasiyla kandi, kandirildi ne oldugunu neden oldugunu kimsecikler anlayamadan. Bir nevi ölü topragi serpilmisti takima, kulübe, yönetime, her seyden önce taraftarlarin üzerine… Sözüm ona  o agresif denilen Trabzonspor taraftari muma dönmüstü adeta. O yeniden dirilis, baskaldiris, yeniden sahlanis gerçeklestirilecekti çünkü, öyle söz vermisti Muharrem Usta, kulüpte, taraftarda, takimda, sehirde herkes bir beklentiye girmisti. Ne de olsa 50. Yilda sampiyon olacagiz. Sanki birileri bizim adimiza rezervasyon yaptirmisti. 6 yedik olsun toparlanacagiz. 7 yedik olsun yine toparlanacagiz safsatalari. Çok borç var, ha bire borçlaniyoruz, futbolcularin kulüp personelinin maaslarini ödeyemez olduk  olsun, olsun, olsun…. Nasil olsa 50. Yilda sampiyon olacagiz ya… Bir el çikacak, birileri gelecek ve tüm borcumuzu ödeyecegiz. El, el, eller, namerde muhtaç olduk olacagiz.  Bari duygularimizla oynamayin Ya Hu…. Yapmayin be kardesim. Ya sabir! Ya sabir! Sabir tasida çatlar sabir sabirda bir yere kadar... Bir diger taraftan muhalif bir ses çiksa;  “baskani yedirmeyiz.” Kimi kime, neyi neye yerdiriyorsun. Sen bitmissin de haberin yok arkadas.  Yiyecekte, yedirilecekte bir sey kalmadi ortalikta sen hala neyin pesindesin. Zehirlenmissin, ölünün etrafinda sinekler bile üsüsmez. Seni sensizlige ve sessizlige terk etmisler haberin yok. Velhasil Muharrem Usta geldi geleli pis pista, pis pis uyuttular, uyutturdular bizi. Halen daha da uyanamadi garibim o tatli uykusundan, dürttükçe birileri, bana dokunmayin modundayiz... Yagmaci Hasanin kol böregi yermisin…istemem sende kalsin vesselam.

Son gelinen nokta itibariyle dirayetli bir yönetim, spor bilgisi olan, yönetmeyi bilen, birliktelik saglayan, birbirine destek olan, köstek olmayan, tek amacin Trabzonspor oldugu bir yönetim kuruluyla yola çikmaya ihtiyaç vardir. Futbol bilgisi olmayan, cebinde üç bes kurus parasiyla, cebinde hiç parasi olmayanlari kendine muhtaç birakan sömürgeci bir zihniyetle kulüp yönetmeye kalkanlari istemiyoruz. Böylesine müsamahada, tabiyete de karsiyiz. Hele hele vesayetle kulüp hiç mi hiç yönetilmez. Birileri ya da birilerine tabiyetle, beklentiyle kulüp yönetilmez. Sehrin dinamiklerini yok saymakla kulüp yönetilmez. Futbolumuzun duayenlerini, emektarlarini, küstürmekle kulüp yönetilmez. Sen bu kulübe ne verdin ki, bu kulübe deger verip degerlendiren insanlarin; degil kendilerine görüslerine dahi tahammül edemiyorsun. Olmaz kardesim, topyekün bir birliktelikle futboldan anlayan, futbolu bilen ama egolarina mahkum olmayan, kaprisli, kibirli, kendini begenmis, hava pesinde kosmayan adamlari bu kulübe getirmek ve yönetimi teslim etmek lazim… Faruk Özak, Sadri Sener, Özkan Sümer karma profilli yöneticiler lazim bu kulübe…. Sayin M. Usta ve yönetimi size de bir çift lafim var… vaat ettiginiz hiçbir seyi yapmadiniz, yapamadiniz. Vaat edemediginiz sike süreciyle ilgili sinifta kalmayi birakin okula dahi gitmediniz. Öyle ki teknik adaminiz yol arkadasiniz. 2011 sampiyonlugunu dahi kabul edemedi basin toplantisinda. Yol yakinken isteyipte yapamadiginizi yapin bir zahmet Aralikta mali kongreyle birlikte lütfen seçime gidin ve görevi birakin ya da halen daha biz bu isi daha iyi yapariz iddiasindaysaniz yönetimi yeniden olusturun ve göreve talip olun. Bu kulüp kimsenin tapulu mali olmadigi gibi, kimseye de babasindan miras kalmadi. Bu kulübü kuranlarin kemiklerini sizlatmay hakkimiz yok. Kurulus felsefesi ve hedefleriyle bagdasmayan her daim çözümsüzlük üreten anlayis ve basarisizliklari ise asla tasvip etmiyoruz. Sessizde kalmiyoruz.

Son olarak kimsenin mevcut yönetimden bir beklentisi de susacak zamani da kalmadi…

 


 • BIST 100

  5.192%-0,75
 • DOLAR

  18,8046% 0,01
 • EURO

  20,4323% -0,30
 • GRAM ALTIN

  1.166,2% -0,02
 • Ç. ALTIN

  1924,23% -0,02
 • Cumartesi 14.4 ° / 7.6 ° Düzensiz Yagmur Mümkün
 • Pazar 11.1 ° / 8.1 ° Parçali Bulutlu
 • Pazartesi 10 ° / 7.1 ° Orta kuvvetli yagmurlu

Trabzon

28.01.2023

 • İMSAK 06:01
 • GÜNEŞ 07:29
 • ÖĞLE 12:39
 • İKİNDİ 15:15
 • AKŞAM 17:39
 • YATSI 19:02