7 Terörist etkisiz hale getirildi

Cem evleri ile ilgili karar resmi gazetede yayınlandı

Soylu'dan Düzce'de açıklama geldi

Düzce'de deprem meydana geldi

Aleyna Tilki'den frikik açıklaması

Trabzon 12.11.2022 19:54:00 0

Trabzon

Trabzon Haberleri
Anahtar Kelimeler: Trabzon' müftü atandı

Trabzon'a yeni müftü atandı

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan kararlarla bir çok kuruma atama yapıldı.

Özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı'nda yapılan atamaların yoğunlu olduğu 12 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan kararla Trabzon'un müftüsü de değişmiş oldu.

Trabzon Müftüğü olarak görev yapmakta olan Osman Aydın Düzce Müftülüğü'ne atanırken Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın da Trabzon İl Müftüsü oldu.

Selami Aydın kimdir nerelidir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Diyanet İşleri Başkanlığınca Trabzon İl Müftülüğüne Selami Aydın atandı. Peki Selami Aydın kimdir? Selami Aydın nerelidir? Selami Aydın nerede görev yaptı? İşte Selami Aydın hayatı, biyografisi.

Selami Aydı kimdir? 1965 yılında Erzurum İli Narman İlçesinde doğan Selami Aydın İlköğretimden sonra tahsil hayatını İstanbul’ da sürdürdü. Hafızlığını İstanbul’da tamamlayan Aydın, İmam Hatip Lisesini de İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesin de bitirdi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdikten sonra İhtisas eğitimini İstanbul Haseki Eğitim merkezinde, Yüksek Lisansını ise Van 100.Yıl Üniversitesi’nde tamamladı. Hollanda’da 4 yıl yurt dışı görevinde bulundu. 3 yıl Van Diyanet Eğitim Merkezinde görev yaptı ve daha sonra Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezinde 3 yıl eğitim görevlisi olarak çalıştı. Burada eğitim görevlisi iken Hopa İlçesine Müftü olarak atandı.18/10/2017 tarihinde Kaynarca Müftülüğüne naklen atandı. 11.07.2018 tarihinde Bakırköy İlçe Müftülüğüne Müftü olarak naklen atanan Selami Aydın, sonrasında Elazığ İl Müftüsü olmuştur. 2020 yılından beri sürdürdüğü Elazığ Müftülüğü görevinin ardından 12.11.2022 tarihinde Trabzon İl Müftüsü olarak atanmıştır.Başta TRT olmak üzere ulusal ve yerel kanallarda programlara katılan, yurt genelinde degişik konularda konferanslar  da veren Selami Aydın evli ve iki çocuk babası olup; Arapça, İngilizce ve Felemenkçe bilmektedir.