Trabzon

Trabzon Haberleri

Terminal binasında rota TOKİ

Kuzey ekspres gazetesi Rabia Mollaoğlu'nun özel haberine göre terminal için rota TOKİ
Tarih: 28.11.2022 13:30

Geçtiğimiz ay ihaleye çıkarılan ancak ihaleye katılım olmaması nedeniyle yeniden ihale yapılması gündeme gelen mevcut otogar arazisi için yeni görüşmeler yapıldığı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı “İlk evim ilk iş yerim” projesi kapsamında Trabzon Ortahisar’da yapılacak TOKİ konutları için kontak kurulduğu düşünülüyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, “Orada rayiç bir bedel var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu ile konuştuğumuzda ‘o rayiç bedelin altında satılması söz konusu değil’ dedi ve TOKİ ve Emlak Konut ile bu konuda görüşüldüğünü söyledi. Onlarla bir değerlendirme yapılıp, onlara devredilip bunun karşılığında bir yapı yapılmasıyla alakalı veya bir takas gündeme gelebilir.

Veya onlarla bir proje yapılabilir. En son bunlarla ilgili görüşme sağlandığı belirtildi. Başkanımız, otogar arazisini rayiç bedelinin altında vermeyi düşünmüyor. 565 milyonluk bir bedel var. Başka formüller üzerinde de çalışılıyor” ifadelerine yer verdi.


Anahtar Kelimeler: Terminal binasında