Gündem

Gündem Haberleri

MSB: DAEŞ'li terörist yakalandı

MSB, bugün yaptığı açıklamada, Suriye’den Türkiye’ye sızmaya çalışan bir DEAŞ’lı teröristin yakalandığını bildirdi.
Tarih: 19.12.2022 22:07

Millî Savunma Bakanlığı (MSB), “DEAŞ’lı bir teröristin Suriye’den ülkemize sızmaya çalışacağına ilişkin bir duyum üzerine Hatay sınır hattında gerekli tedbirler alınarak Jandarma ile müşterek operasyon gerçekleştirildi. Söz konusu şahıs ülkemize sızmaya çalışırken başarılı şekilde yakalandı. Yapılan incelemede yakalanan teröristin Interpol tarafından ‘kırmızı bültenle’ aranan DEAŞ’lı bir terörist olduğu tespit edildi” açıklamasını yaptı.

MSB, bugün yaptığı açıklamada, Suriye’den Türkiye’ye sızmaya çalışan bir DEAŞ’lı teröristin yakalandığını bildirdi. Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle:

“DEAŞ’lı bir teröristin Suriye’den ülkemize sızmaya çalışacağına ilişkin bir duyum üzerine Hatay sınır hattında gerekli tedbirler alınarak Jandarma ile müşterek operasyon gerçekleştirildi. Söz konusu şahıs ülkemize sızmaya çalışırken başarılı şekilde yakalandı. Yapılan incelemede yakalanan teröristin Interpol tarafından ‘kırmızı bültenle’ aranan DEAŞ’lı bir terörist olduğu tespit edildi.”

 


Anahtar Kelimeler: : ' terörist yakalandı