Siyaset

Siyaset Haberleri

Hüseyin Baş: Farkımız Atatürk

Hüseyin Baş, daha önce yaptığı bir konuşmadan kesitler içeren bir videoyu, “Her yer karışırken biz nasıl sapasağlam kalabiliyoruz” mesajıyla bugün sosyal medya hesabında paylaştı.
Tarih: 22.09.2022 08:55

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Her yer karışırken biz nasıl sapasağlam kalabiliyoruz” mesajıyla paylaştığı videoda, “Şu coğrafyada gül gibi açmış bir ülke var. Neresi? Türkiye Cumhuriyeti. Ne farkı var diğer bütün ülkelerden? Mesela sizin ve benim, bugün sokakta görmek istemediğiniz Suriyeliden ne farkımız var? Tek bir farkımız var. Bu coğrafyadaki farkımız, Atatürk farkı. Bizim ilim sahibi, irfan sahibi, kültür sahibi, medeniyet sahibi olabilmemizin tek teminatı Atatürk” dedi.“Bugün, hemen aşağımızda Suriye var. Hemen onun yanında Irak var. Libya'yı görüyoruz, Mısır'ı görüyoruz, İran'ı görüyoruz. Bugün coğrafyamızda ülkelerin nasıl paramparça edildiklerine şahit oluyoruz. Ama bakıyorsun, şu coğrafyada gül gibi açmış bir ülke var. Neresi? Türkiye Cumhuriyeti. Ne farkı var diğer bütün ülkelerden? Mesela sizin ve benim, bugün sokakta görmek istemediğiniz Suriyeliden ne farkımız var? Tek bir farkımız var. Bu coğrafyadaki farkımız, Atatürk farkı. Bizim ilim sahibi, irfan sahibi, kültür sahibi, medeniyet sahibi olabilmemizin tek teminatı Atatürk.”

Video, Atatürk’ün “Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir. Ne mutlu Türk'üm diyene” sözleriyle son buldu.


Anahtar Kelimeler: Hüseyin : Farkımız Atatürk

Zühtü Arslan 3.kez Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçildi

Kılıçdaroğlu uyardı

Erdoğan'dan EYT açıklaması

Fındık üreticisine zirai don uyarısı

Eskişehir borcu verdi