Başkan Genç TÜFAD'ın programında

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Trabzon Şubesi’nin (TÜFAD) kahvaltı programına katıldı.
Tarih: 15.12.2022 14:42 Güncelleme: 15.12.2022 14:49

Trabzon’da spor altyapısını geliştirmek için birçok projeyi hayata geçirdiklerine vurgu yapan Başkan Genç, “Trabzon’un spor şehri unvanını daha da geliştirmek için bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdik. Çukurçayır, Pelitli, Çağlayan ve Akoluk mahallelerine semt sahaları kurduk. Çocuklarımızın oyun ihtiyacını karşılamak için birçok mahallemizde spor temalı parkları hayata geçirdik. Mehmet Akif Ersoy Spor Kompleksi’nde tadilat ve güçlendirme çalışmalarını tamamlayarak burayı vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Şu anda Ortahisar Spor Merkezi olarak faaliyetlerine devam ediyor. Burada yüzmeden, hentbola, basketboldan tenise kadar birçok spor dalı icra ediliyor. Belediyemiz tarafından organize edilen Veteranlar Tenis Turnuvası’nı burada yaptık. Şehrimizde yüzme sporuyla ilgili kulüpler eğitimlerini burada sürdürüyor.”

 

 

“BÜTÜN SPOR DALLARINDA VARLIK GÖSTERMELİYİZ”

Trabzon’un bütün spor dallarında başarılı olması için yeterli altyapı tesisine sahip olması gerektiğine vurgu yapan Başkan Genç, “Bunların yanında belediyemiz bünyesinde üç tane spor kulübü faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor. Ampute Futbol Takımımız, Kadın Hentbol Takımımız ve İşitme Engelliler Futbol Takımımız kendi liglerinde mücadelelerini başarıyla sürdürüyor. Sporun bütün çeşitlerinde varlık gösterebilmemiz için yeterli imkânlara sahip olmalıyız. Sadece futbolda ya da güreşte değil, diğer spor dallarında da başarılar elde etmeliyiz. Özellikle tesis anlamında yeterli altyapıya sahibiz diye düşünüyorum. Ama bununla da yetinmemeliyiz, tesislerimizi her anlamda geliştirmeliyiz. Son yıllarda güreş ve boks gibi bireysel sporlarda gösterdiğimiz başarıları sürdürmemiz lazım. Hem bireysel sporcularımızı, hem de takım sporlarını maddi ve manevi olarak desteklemeliyiz. Bunun için de Ortahisar Belediyesi olarak bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz.”  diye konuştu. 

TÜFAD Başkanı Metin Bak da spor faaliyetlerine sağladığı destekten dolayı Başkan Genç’e teşekkür etti. 

 

 


Anahtar Kelimeler: Başkan TÜFAD' programında