Bartra Kızılyıldız maçı öncesi neler dedi?

UEFA Avrupa Ligi H Grubu 5.maçında yarın Kızılyıldız ile karşılaşacak olan Trabzonspor'da Teknik Direktör  Abdullah Avcı ile  Marc Bartra açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Tarih: 26.10.2022 21:52

Marc Bartra ise maça ilişkin görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

"Öncelikle iyi akşamlar hocamız zaten yarınki maç adına çok önemli görüşlerini belirtti. Ben oyuncular ve kendim adıma şunu söyleyebilirim, maçın öneminin farkındayız. Ne kadar önemli bir maç oynayacağımızın farkındayız. Ama bu maçı kazanabileceğimizin de farkındayız. Çünkü buradan atacağımız bir adım çok önemli bir 3 puan bizim adımıza işleri tamamen değiştirecek. Ama kazanmak da kolay olmayacak. Kendimizin en iyisini sahaya koymamız ve elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekiyor. Ve bunu da nasıl yapacağımızın bilincindeyiz."

Oyuncumuz Marc Bartra, 'Ballon d'Or'u ödülünü, altın top' ödülünü kazanan Karim Benzema'nın serçe parmağının kırılmasına bir ikili mücadelede sebebiyet vermiştin. Halen daha fotoğraflarda o parmağın kırık olduğu gözleniyor. Bunla ve ödül almasına ilişkin neler söylersiniz? şeklindeki soru üzerine "Öncelikle parmak kırma konusundan bahsedecek olursak, sanıyorum birkaç yıl önceydi, evimizde oynadığımız Betis-Real Madrid maçında futbolun getirdiği o aksiyon sonucu oluşan aslında benim de niyetimin kesinlikle o olmadığı ama dediğim gibi o faul sonucunda oluşan bir durumdu. Sanıyorum düştüğünde elini yere koyduğunda parmağının kırıldığı bir durum olmuştu. Tekrar kendisinden özür diliyorum. Altın top ödülü kazanması dolayısıyla kendisini kutlamak istiyorum. Çünkü eçen sezon harika bir yıl geçirdi. Bunu sonuna kadar hak ettiğini gösterdi bütün herkese. Çok takdir ettiğim, birçok kez beraber karşılıklı oynadığım çok büyük bir oyuncu, çok büyük bir santrfor olduğunu düşündüğüm bir oyuncu. Kendisini tekrar tebrik ediyorum Altın Top ödülü için. Birkaç yıl önceydi Betis-Real Madrid maçında benim niyetim de kesinlikle o olmadı ancak faul sonrası oldu. Tekrar kendisinden özür diliyorum böyle bir niyetim yoktu asla. Altın top kazanması nedeniyle kendisini kutluyorum. Bir çok kez beraber oynadık" yanıtını verdi.


Anahtar Kelimeler: Bartra Kızılyıldız öncesi neler ?

Zühtü Arslan 3.kez Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçildi

Kılıçdaroğlu uyardı

Erdoğan'dan EYT açıklaması

Fındık üreticisine zirai don uyarısı

Eskişehir borcu verdi