7 Terörist etkisiz hale getirildi

Cem evleri ile ilgili karar resmi gazetede yayınlandı

Soylu'dan Düzce'de açıklama geldi

Düzce'de deprem meydana geldi

Aleyna Tilki'den frikik açıklaması

Trabzonspor 28.09.2022 08:52:00 0

Trabzonspor

Trabzonspor Haberleri
Anahtar Kelimeler: Güler' kopartacak

Avcı Arda Güler'i kopartacak

Fenerbahçe’de herkes Arda Güler’in üzerine titriyor...

 Ali Koç'un devreye girip sarı-lacivertli formayı giydirmeden önce genç oyuncuyu Beşiktaş, Trabzonspor ve Altınordu da istemişti. Hatta Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın özel isteğiyle Trabzonspor geçen sezon Arda Güler için Fenerbahçe’ye kiralama teklifi bile yaptı. 

Fenerbahçe eski yöneticisi Alper Pirşen’in geçen sezon bir konuşma sırasında ortaya attığı bu iddiayla ilgili sürpriz bir detay ortaya çıktı. 

Avcı geçen sezon Bursaspor’dan Taha, Batuhan ve Kerem, Leverkusen’den Emrehan ve Altınordu’dan Enis’i istedi ve aldı. İstediği isimler arasında Arda Güler de yer alıyordu. Avcı’nın amacı Arda’yı Trabzonspor U-19 takımında oynatmaktı. Orada kendisine profesyonel sözleşme imzalatarak Trabzonspor’un oyuncusu yapmaktı.  

Avcı, Trabzonspor’un alt yapısından yetişen bir kaç genç yıldız adayını Arda Güler’e karşılık Fenerbahçe’ye vermeye ise dünden razıydı.

Henüz 17 yaşında olan Arda Güler, Fenerbahçe'nin geleceği olarak gösteriliyor. 2019 yılında Gençlerbirliği altyapısından Fenerbahçe'ye kazandırılan Arda Güler, yaşıtları arasındaki en değerli oyuncu konumunda. Fenerbahçe ile de 2025 yılı sonuna kadar sözleşmesi bulunuyor.

JESUS ERKEN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Arda Güler için erken olduğunu düşünüyor. Arda Güler'in henüz 17 yaşında olduğunu belirten Jesus, genç oyuncu için, ''Arda Güler, henüz 17 yaşında bir oyuncu. Herkes onu oynarken görmek istiyor ama geliştirmesi gereken şeyler var. Oyuncunun değerini ve yeteneğini biliyoruz. Ama adım adım ögrenmeli. Henüz fiziksel olarak çok güçlü değil. Topsuz oyunda çok hızlı değil.'' yorumlarında bulundu.

Arda Güler, bu sezon forma şansı bulmakta zorlanıyor. Jorge Jesus'un 7 maçta 154 dakika şans verdiği genç oyuncu, bu kısa süreye 2 de gol sığdırdı. 

Arda Güler son olarak sağlık problemi nedeniyle Ümit Milli Takım kadrosundan çıkarılmıştı.

FOTOSPOR