Avcı Ferencváros maçını değerlendirdi

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın Ferencváros maçı değerlendirmesi
Tarih: 04.11.2022 11:12

Teknik Direktör Abdullah Avcı şunları söyledi:

“Bugün oyunu değerlendirecek olursak son dönemlerin belki ilk yarısı itibariyle en iştahlı hem görkemli hem oyun planına sadık kalan ve özellikle pozisyon zenginliği, rakibe baskı, pozisyon vermeme aynı zamanda, kaybettiği yerde bir daha alma, ilk yarı itibariyle büyük keyif aldık.

İkinci yarı itibariyle daha dengeli bir oyun vardı. Dengeli ve kontrol bizim elimizdeydi. Belki birkaç tane pozisyon verdik ama daha fazla üretmemiz gerekiyordu ama bazen oyunda müdahalelerimiz oldu. Daha evvelden planladığımız oyuncuların süreleri, sakatlanma riskleri, örnek veriyorum Umut’un neden süre almadığı sorulursa, ufak bir sakatlığı vardı, ihtiyaç duyulsaydı alacaktık o anlamda risk almadık. Bazen değişiklikler yaptık, buna olumlu girenler çıkanlar da doğru cevaplar verdi. Daha farklı olabilirdi. Ama bugün grubun liderini yenen tek takımız. 9 puanla 3.pozisyonda kaldık. Trabzonspor’un olduğu her yerde Avrupa’da devam etmek vardır. Ama kısmet yol haritası bu sefer böyle oldu. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Rakibi de tebrik ediyorum, gruptan 1. olarak çıktılar ve yollarına devam ediyorlar. Ayrıca Başakşehir grubundan lider çıktı onlara başarılar diliyorum. Sivasspor çıktı, ülke puanı adına başarılar diliyorum. Fenerbahçe akşam oynayacak onlara da başarılar diliyorum. Takımlarımız ülke puanına katkı da sağlıyor o da bizi mutlu ediyor.”

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Teknik Direktör  Abdullah Avcı taraftarların desteğine ve sevgisine teşekkür ederek aynı desteği Pazar günkü maçta da beklediğini söyledi. Avcı şöyle konuştu:

“Trabzonspor ailesine, Trabzonspor taraftarına, kulüp başkanına, yönetim kuruluna, çalışanlara bütün personele, ekibime, oyuncularıma minnetlerimi sunuyorum, teşekkür ediyorum. Harika duygular. Hep beraber harika duygular yaşıyoruz. Aslında 2. sene doluyor 3. sezon. 10 Kasım’da 2. senem bitiyor ama 3 sezon dolu dolu. Bunun içine 3 tane kupa, bir takım organizasyonlar, saygı, sevgi, iletişimi kulübün içinde geliştirmeye çalışıyoruz. Onun için şükranlarımı sunuyorum, çok mutluyum. Taraftar her zaman her yerde bu desteği bana, ekibime ve kulübe gösterdiler, göstermeye devam ediyorlar. Buradan onlara bir ricam daha var. Biz onlarla geçen sene 2 senedir çok güzel hikayeler yazıyoruz. Onlar da çok mutlu oluyorlar bizler de. Bizi bırakmasınlar. Pazar günü onları burada full bir şekilde bekliyorum. Geçen sene nasıl savunmayı beraber hücumu beraber yaptıysak, beraber horon oynadıysak 2.şampiyonluk yoluna çıkarken de onlara ihtiyacımız var. Onun için Pazar günü onları da ligin iyi takımlarından birisiyle yapacağımız maç için buraya bekliyorum.”

Teknik Direktör  Avcı karşılaşmanın ilk yarısından keyif aldığını ancak ikinci yarının son 20 dakikasına müdahale etme gereği duyduğunu da ifade ederek, “Futbol çok güzel ve basit bir oyundur ama içinde zorlukları da vardır. Oyunda bu kadar güzel şeyler yaparken, oyunun 1-0 devam etmesi en ufak bir detayı bile takip eden ve kovalayan bir teknik direktör ve ekibi var. Onun için o detay iki adım topa çıkmamak, yanlış pozisyon alması daha doğru dizayn etmeye çalıştım aslında dışardan. 9 puan önemli. Maç kazanmak önemli. Oyunun ilk yarısından çok keyif aldım ama ikinci yarısının son 20 dakikasına müdahale etmek ihtiyacı duydum. Kazanmak istiyorduk, çünkü her şeyi kazanmak istiyoruz.” diye konuştu.


Zühtü Arslan 3.kez Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçildi

Kılıçdaroğlu uyardı

Erdoğan'dan EYT açıklaması

Fındık üreticisine zirai don uyarısı

Eskişehir borcu verdi