Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 16:10
 
“Türkiye’nin geleceğine de talibiz”
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Trabzon mitingine katıldı. Trabzon Meydan Parkında gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.
SİYASET Haberi
“Türkiye’nin geleceğine de talibiz”

Trabzonluların, kimin ülkeye hizmet edip kimin kendisini lafla oyaladığını, kimin Trabzon’u seçimden seçime hatırladığını, kimin her fırsatta aralarında olduğunu iyi bildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerinin Trabzon’un karşısına Cumhur İttifakı ile geldiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Peki onlar kiminle karşınıza geliyor? Yanlarında, arkalarında, önlerinde kimler var? Milletvekili transferinden seçmen dağıtmaya kadar yapmadık rezillik bırakmadılar” dedi.

Ana muhalefet partisinin 15 milletvekilini istifa ettirerek başka bir partiye gönderdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar, milletin oyunu, millî iradeyi siyaset mühendisliği masalarında meze yapacak kadar demokrasiye ihanet içindeler” diye konuştu

Trabzonlulardan, bunu yapanlara 24 Haziran’da iyi bir cevap vermelerini, millî iradeye sahip çıkmalarını ve tercihlerini bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerinin hizmet siyaseti derken, sadece lafını etmediklerini, yaptıkları icraat ve projelerle Türkiye’yi 2023 hedeflerine hazırladıklarını söyledi.

Seçimlere Milliyetçi Hareket Partisi ile ittifak içinde girdiklerini, yanlarında merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun yadigârlarının da olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan Cumhur İttifakına destek vermelerini istedi ve “Bazıları alavere dalavere yapıyor, kimse bu oyuna gelmesin” diye ekledi.

TRABZON’A YAPILAN YATIRIMLAR

Son 16 yılda Trabzon’a da 28 milyar lira tutarında yatırım yapıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan; 2 bin 751 adet yeni dersliğin, şehre kazandırılan Trabzon Üniversitesi’nin, 8 bin 880 kişilik yükseköğrenim yurt binalarının, 41 bin seyirci kapasiteli Şenol Güneş Stadı’nın,  16’sı hastane toplam 45 sağlık tesisinin, 8 bin konutun, 140 kilometrelik bölünmüş yolun, 1 milyar 300 milyon liralık sosyal yardımın, 9 tünel ve köprülü kavşakların da bu hizmetlerin arasında olduğunu aktardı.

Eski Avni Aker ve Akçaabat statlarının yerine millet bahçesi yapılacağını,  beş yeni sağlık tesisinin inşasının sürdüğünü,  bin 200 yataklı şehir hastanesinin yakında inşasına başlanacağını,  4,2 milyar lira maliyetli 20 yeni yol projesinin iki yıl içinde tamamlanacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan tarihî ipek yolu güzergâhında Zigana Tünelinin ve bağlantı yollarının da önümüzdeki yıl bitirileceğini müjdeledi.

Mitingin ardından açılışını yapacakları Ovit Tüneli ve bağlantı yollarının aynı zamanda Trabzon’un bir projesi olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında 16 yılda diğer alanlarda da şehre yaptıkları yatırım ve hizmetlerden örnekler verdi.

ESERLERİ OLMADIĞI GİBİ HAYALİNİ BİLE KURAMIYORLAR”

“Biz Türkiye’nin sadece geçtiğimiz 16 yılına imzamızı atmakla kalmadık, aynı zamanda geleceğine de talibiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için Kanal İstanbul ve Türkiye’nin yerli otomobili projelerine yöneldiklerini, Türkiye’nin yerli uçak-tank- helikopter motorunu üretmek için adım attıklarını, Türkiye’nin yerli çiplerini geliştirmeye çalıştıklarını, AR-GE alt yapılarını kurup yerli tasarımları teşvik ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütün bunlar için vizyonun, hazırlığın, projenin ve hayata geçirmek için iradenin olması gerektiğini vurguladı ve Türkiye’ye gelen turist sayısın artırmayı vadeden bazı cumhurbaşkanı adaylarının, aynı zamanda havalimanlarının inşasına karşı çıktığına dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aynı kişiler, yeni yollar, tüneller, köprüler yapılmasına karşı çıkıyor. Aynı kişiler, inşaat sektörünün gelişmesine, yani oteller, tesisler yapılmasına da karşı çıkıyor. Bu nasıl iş? Ülkeye gelen turistleri, dağlardan, bayırlardan atla, eşekle mi taşıyacaksın? Ülkeye gelen turistleri, sokakta mı yatıracaksın? Ülkeye gelen turistleri hangi standardı, hangi hizmeti sunacaksın? Bunlar şaşkın. Bunlar öyle şaşkın ki, birinin söylediğini öteki yalanlıyor. Biz latife olsun diye bir şey söylüyoruz, onlar arkasına düşüp meydan meydan dolaşıyorlar. Çünkü kendilerinin söyleyecekleri sözü yok. Yıkmayı iş yapmak sanıyorlar. Eserleri olmadığı gibi, hayalini bile kuramıyorlar.”

Muhalefetin ağzına en çok sakız ettiği konulardan birinin de gençler olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklar ve gençler daha iyi şartlarda eğitim alsın diye 284 bin yeni derslik yapıp 585 bin yeni öğretmen atadıklarını hatırlattı ve “Onlar velileri kitap kuyruğunda bekletmek dışında ne yapmış? Biz gençlerimiz üniversite kapısında yığılmasın diye 131 yeni üniversite açtık, 43 bin yeni öğretim üyesi atadık. Onlar geçmişte üniversiteleri terör yuvalarına dönüştürmek, gençlerimizi birbirine kırdırmak dışında ne yapmış?” diye sordu.

“ÖĞRENCİLER EĞİTİMİNİ SÜRDÜRDÜĞÜ ŞEHRE KATKIDA BULUNACAK”

Kendilerinin, 452 bin yatak kapasiteli 584 yurt ile öğrencilerin barınma sorununu çözdüğünü; muhalefetin ise geçmişte gençleri binaların bodrum katlarındaki izbe mekânlara, terör örgütlerinin güdümündeki evlere mahkûm etme dışında bir şey yapmadığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendileri kredi-burs rakamlarını lisansta 45 liradan 470, yüksek lisansta 940, doktorada bin 410 liraya çıkardıklarını, muhalefetin ise geçmişte öğrencileri parasızlıktan okulu bırakıp gözyaşıyla memleketlerine dönmeye zorladığını ifade etti.

Yıllardır, 18 yaşına kadar tüm gençlerin genel sağlık sigortası kapsamında olduğuna; ancak muhalefet partilerinin adaylarının bundan haberdar olmadığı için yıllardır zaten verilen bu hizmeti vadettiğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere yeni bir müjdesinin olduğunu açıkladı ve şunları ekledi: “Önümüzdeki dönemde her yıl 100 bin gencimize, eğitimlerini sürdürdükleri şehirde yaz tatilindeki üç aylık dönemde, asgari ücret karşılığında sosyal çalışma imkânı getiriyoruz. Gençlerimiz, ağaç dikmeden üniversiteye hazırlık kursuna, yaşlı bakımından kodlama-yazılım eğitimine kadar geniş bir alanda görevlendirilecekler.  Her yıl, tam 100 bin öğrencimiz bu şekilde, eğitimini sürdürdüğü şehre katkıda bulunacak.”

Kifayetsiz muhterislere, istismarcılara ve yalancılara 24 Haziran’da derslerini vermeleri için vatandaşlara çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin geleceğine göz dikenlere ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ ilkesi ile cevap verileceğini vurguladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Türkiye’nin, geleceğine, de, talibiz”,
Yorumlar
Diğer Haberler
Trabzon
Trabzon'u İyi Parti'ye bıraktı
Erdoğan:Oflular bir alem...
Erdoğan:Oflular bir alem...
Cumhur ittifakına kimse...
Cumhur ittifakına kimse...
Ortahisar Başkan aday adaylığından  çekildi
Ortahisar Başkan aday adaylığından çekildi
Zorluoğlu
Zorluoğlu'nun ilk sözleri ne oldu
Murat Zorluoğlu kimdir?
Murat Zorluoğlu kimdir?
AKP Trabzon Belediye Başkan adayı belli oldu
AKP Trabzon Belediye Başkan adayı belli oldu
İYİ Parti Tonya İlçe Başkanı Belli Oldu
İYİ Parti Tonya İlçe Başkanı Belli Oldu
MHP İstanbul Ankara ve İzmir
MHP İstanbul Ankara ve İzmir'de aday göstermiyor
Refah Partisi Geri Dönüyor
Refah Partisi Geri Dönüyor
Trabzon
Trabzon'da ortak aday Canalioğlu
AK Parti
AK Parti'nin İstanbul ve Ankara adayı belli oldu
Milletimiz Yerli ve Milli Siyaset İstiyor
Milletimiz Yerli ve Milli Siyaset İstiyor
İYİ Parti
İYİ Parti'de istifa depremi
Portakal’dan olay Gökçek paylaşımı
Portakal’dan olay Gökçek paylaşımı
Köseoğlu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday
Köseoğlu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday
MHP
MHP'de 5 büyükşehir adayı belli oldu
CHP
CHP'li Aygun’dan Trabzon özürü
Önceki seçimde MHP
Önceki seçimde MHP'nin adayı AKP'den aday adayı oldu
Çarşıbaşı
Çarşıbaşı'nda ilk aday Bıyıklı
Halk teveccüh gösterdi
Halk teveccüh gösterdi
Trabzon
Trabzon'da Maganda Açıklaması
MHP
MHP'de İstanbul için Bedrettin Dalan iddiası
Bahçeli
Bahçeli'nin sözleri bana şeref vermiştir
Erdoğan yeni havalimanının ismini açıkladı
Erdoğan yeni havalimanının ismini açıkladı
Erdoğan,   tebrikleri kabul etti
Erdoğan, tebrikleri kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı
Trabzon
Trabzon'lu bakanın mutlu günü
İYİ Partili Özdağ’dan sert ‘Andımız’ açıklaması!
İYİ Partili Özdağ’dan sert ‘Andımız’ açıklaması!
Erdoğan dörtlü zirve sonrası konuştu
Erdoğan dörtlü zirve sonrası konuştu
Devlet Bahçeli’den Tunceli açıklaması
Devlet Bahçeli’den Tunceli açıklaması
Uzun:Atı Alan Üsküdar
Uzun:Atı Alan Üsküdar'ı geçti
Tonya İP
Tonya İP'de toplu istifa
Bıyıklı:Şans verilirse
Bıyıklı:Şans verilirse
Emeklilikte yaşa takılanlar önergesi reddedildi
Emeklilikte yaşa takılanlar önergesi reddedildi
MHP
MHP'nin Ankara Adayı Melih Gökçek iddiası
MHP
MHP'den jet cevap
Haydar Baş
Haydar Baş'tan 15 milyon dolar istedi
Haber Yazılımı