Haber Detayı
14 Ocak 2018 - Pazar 09:06
 
Trabzon Havalimanı yeniden uçuş trafiğine açıldı
Dün gece pistten çıkan uçak sebebiyle hava trafiğine kapatılan Trabzon Hava limanı uçus trafiğine açılırken sabahla birlikte atlatılan tehlikenin büyüklüğü gözler önüne serilmiş oldu
TRABZON Haberi
Trabzon Havalimanı yeniden uçuş trafiğine açıldı

Dün gece pistten çıkan uçak sebebiyle hava trafiğine kapatılan Trabzon Hava limanı uçus trafiğine açılırken sabahla birlikte atlatılan tehlikenin büyüklüğü gözler önüne serilmiş oldu .

Pegasus Hava Yolları’na ait PC8622 nolu Boeing 737-800 tipi  Ankara-Trabzon uçağı dün gece Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pistten çıkmıştı. Uçaktaki 162 yolcu, 2 pilot ve 4 kabin görevlisi uçaktan tahliye edilirken, olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmamıştı.

Uçağın pistten çıkmasının ardından dün geceden itibaren uçuş trafiğine kapatılan havalimanı bu sabah Trabzon-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları uçağının yolcuları ile birlikte alandan havalanması ile yeniden uçuşa açıldı. Uçağın sabah saat 06.00'da yapması gereken sefer 3 saat rötarlı da olsa gerçekleşti. 

Uçağın kurtarma çalışmaları sebebiyle bölgeye Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne ait taş kamyonları ile çakıl taşı getirilerek çamurlu sahaya çakıl serildiği de gözlendi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon, Havalimanı, yeniden, uçuş, trafiğine, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı