Haber Detayı
17 Aralık 2017 - Pazar 19:26
 
Trabzon'da ilginç dolandırıcılık
haber711'in haberine göre; İnternet sitesini görüntülü inek satışı ilanı veren M.İ, kendisini Trabzon Çukurçayır Mahallesi imamı olarak tanıtan tanıtan kişi ve arkadaşları tarafından dolandırıldığını iddia ederek jandarmaya şikayet etti.
TRABZON Haberi
Trabzon'da ilginç dolandırıcılık

İnternet sitesini görüntülü inek satışı ilanı veren M.İ, kendisini Trabzon Çukurçayır Mahallesi imamı   olarak tanıtan tanıtan kişi ve arkadaşları tarafından dolandırıldığını iddia ederek jandarmaya şikayet etti.

Olay önceki gün Arsin’de meydana geldi.İneğini dolandırıcılara kaptırdığını iddia eden.M.İ Jandarmaya verdiği şikayet dilekçesinde şunları söyledi. “.Ben şahsıma ait TR61 -814821 kulak küpe numaralı hayvanımı satmak için Trabzon ikinci el isimli internet sitesine ilanı görüntülü olarak vermiştim. 13.12.2017 günü saat: 13:00-15:00 arasında alıcı olduklarını söyleyen kişilerle buluştuk. 53 plakalı Lacivert Kartal araba ile  bir kadın ve 35 yaşlarında bir erkek çocuk araçtan indi. Benim Özlü köyünde bulunan ineğime baktılar. Ve İneğimi beğendiler ve gittiler. Ondan sonra tekrar Ford minibüs ile geldiler. Geldiklerinde yanlarında şoför , yaşlı bir amca ,aynı kadın ve aynı erkek geldiler. İneğimi aldılar 400 TL kaparo verdiler. İneği aldılar gerisini yarın vereceklerini söylediler. Benim ahırda bir de tosun hayvanım vardı. Onu da almak istediklerini söylediler. Ben kendilerine nerede oturuyorsunuz dedim. Bayan bana hitaben Trabzon Çukurçayır da oturduğunu ve imam eşi olduğunu beyan etti. Ben sözde imam ile telefonda dünden bu yana görüştüm. Bana ismini telefonda imam olarak tanıtan Mustafa isimli şahıs ineğini beğendimizi ayrıca tosunu da istediğini beyan etti. Kendisini bana, Mustafa isimli imam olarak tanıtan şahıs, 0 544 399 72 55 numaralı telefondan beni aradı”.

TOSUNU GETİRMEM İÇİN ADRES VEREMEYİNCE HUYLANDIM

“Çukurçayır mahallesinde imam olduğunu ve eşinin diğer gördüğü tosunu almak istediğini beyan etti. Bana tosunu Arsin ilçesi merkezine getirebilir misin dedi. Bende Mustafa isimli şahıstan huylandığım için yerinizi tam bana söyleyin kapınıza getireyim dedim. Bana Mustafa isimli şahıs adresini vermek istemedi. Bende bunun üzerine bunların dolandırıcı olabileceğini anladım. Fakat elimdeki ineği 400 TL kaparo karşılığı bu şahıslara vermiştim. Ayrıca ineği almaya geldiklerin Ford marka eski kasa kırmızıya yakın pikap ile geldiler. Onun plakasını 61 olarak gördüm. Fakat tam plakasını bilmiyorum. Benim hayvanım ile pazarlık olarak 3700 TL anlaşmıştık.400 tl sini aldık. Kalan 3300 TL paramı bahse konu şahıslardan telefonda istediğimde, biz ineğin tamamın parasını ödedik. Dediler. Bu para alışverişi esnasına annem K.İ şahittir”.

KENDİLERİNİ İlK KEZ GÖRDÜM

M.İ Jandarmaya verdiği şikayet dilekçesinde sözlerini şöyle tamamladı: “İletişimin tespitine rızam vardır. Ayrıca internet sayfasında satmak için fotoğrafını paylaştığım ineğimin internetteki sayfasını iki gün süre geçmesi sebebi ile sayfayı görüntüleyemiyoruz. Şahsın internetteki sayfasını da profil kimliğini de bilmiyorum. Benim hayvanıma bakmaya geldiklerinde bir erkek bir bayan geldiler. İsimlerini hatırlamıyorum, bakmaya gelen erkek 30-35 yaşlarında 1,65 cm boyunda esmer tenli kilolu yüzü dolgun şahıs idi. Şahsı tanımam. İlk defa gördüm, ismini söylemedi. Bayan 1,55-1,60 cm boylarında türbanlı kapalı esmer tenli 40-45 yaşında bayandı. İsmini bana söylemedi. Kendisini ilk defa görüyorum. Tekrar kendilerini gördüğüm takdirdi. Ben ve annem tanırım. İkinci sefer yine aynı erkek ve bayan geldiler. Ayrıca ford kamyoneti yaşlı uzun boylu bir adam kullanıyordu. Kişilerden şikayetçiyim.Benim durumuma düşülmesin diye bu dolandırıcıların kısa zamanda yakalanıp adalete teslim edilmelerini istiyorum”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon'da, ilginç, dolandırıcılık,
Yorumlar
Haber Yazılımı