Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 09:49
 
Trabzon'da dolgu manzaralı evler
Sahil kenti Trabzon’da kanalizasyon sularının gelişigüzel denize bağlanması ve sahil planlamasının dolgu üzerinden yapılması sonucu hem deniz uzaklaştı, hem plaj kalmadı.
TRABZON Haberi
Trabzon'da dolgu manzaralı evler

■ Trabzon’da vatandaşı denizle buluşturmak adına yapılan birçok proje varken çelişkili bir şekilde kanalizasyon sularının denize akıtılması ve dolgu çalışmaları nedeniyle vatandaş denize ve plaja hasret kaldı. Aynı zamanda kıyı balıkçığı bitme noktasına geldi.

YÜZDE 85’İNİ KAYBETTİK

■ KTÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Öğretim Üyesi Yardımcı Doç. Dr. Coşkun Erüz, “Dolgularla, balıkçılığı ve plajları yok etme noktasındayız. Halkı denizle buluşturmak için yola çıkılıyor ama fiiliyat öyle olmuyor. Doğal kıyıların yüzde 85’ini kaybettik” dedi.

KANALİZASYON SORUNU

■ TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Trabzon Temsilcisi Yasin Taflan ise, Trabzon’da denize girilebilecek noktaların her geçen gün azaldığını kaydederek, “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı ve TİSKİ bu konuda iyileştirme çalışmalarını yapıyor” şeklinde konuştu.

Öte yandan Trabzon’da denize girilebilecek nadir noktalardan Araklı Konakönü’nde foseptik sorunu yaşanmıştı. Kaymakam İbrahim Halil Şivgan, iyileştirme çalışmalarının sürdüğünü aktardı.

karadeniz gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon'da, dolgu, manzaralı, evler,
Yorumlar
Haber Yazılımı