Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 16:02
 
Trabzon Botanik’te sona gelindi
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, inşa ve düzenleme çalışmalarına devam edilen Trabzon Botanik’te incelemelerde bulundu.
TRABZON Haberi
Trabzon Botanik’te sona gelindi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, inşa ve düzenleme çalışmalarına devam edilen Trabzon Botanik’te incelemelerde bulundu. Trabzon Botanik’in inşasında sona yaklaştıklarını ifade eden Gümrükçüoğlu, “Şehrimizin marka değerine çok olumlu artılar katacak olan Trabzon Botanik’i Ağustos ayı gibi hizmete açacağız” dedi.

Trabzon Botanik’in Karadeniz’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan hediyesi olduğunu belirten Başkan Gümrükçüoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız, başbakanlığı döneminde bu projeyi kendilerine arz etmemiz sonrasında, ‘bu araziyi belediyemize tahsis ediniz. Trabzon'un önemli marka değerlerinden birisi olacağından Trabzon halkına o alanı hediye ediyorum" diyerek Çamoba'daki 103 dönüm arazinin tahsisinin yapılmasını bizatihi Milli Emlak Genel Müdürlüğüne emir ve tensip etmişlerdir. Bizde Trabzon Botanik’i Trabzon’a kazandırmak için yaptığımız çalışmaları son noktaya getirdik. Dünyanın farklı floralarından ağaçların dikimlerini bitiriyoruz. Kısa süre içerisinde Trabzon Botanik şehrimiz ve ülkemiz turizmine hizmet etmeye başlayacaktır. Trabzon Botanik’in hizmete girmesiyle Trabzon’umuz bambaşka bir yaşam alanı kazanacak, şehrimizin marka değerine çok olumlu katkılar sunacaktır” diye konuştu.

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon, Botanik’te, sona, gelindi,
Yorumlar
Haber Yazılımı