Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 09:32
 
Tabip odasına ilk kadın başkan
Trabzon Tabip Odası başkanlığında ilk kez bir kadın başkan seçildi. 
TRABZON Haberi
Tabip odasına ilk kadın başkan

Trabzon Tabip Odası başkanlığında ilk kez bir kadın başkan seçildi.  Akçaabatlı Dr. Ebu Sivri, Trabzon Tabip Odası Başkanı seçilerek bu alanda bir ilk gerçekleştirildi.

Trabzon Tabip Odası’nda bugün seçim vardı. Akçaabatlı aile hekimi Dr. Ebru Sivri, Trabzon Tabipler Odası’nın en genç ve ilk kadın başkanı olma unvanını elde etti.

Akçaabat Söğütlü’de aile hekimliği yapan Dr. Ebru Sivri, seçim sonrasında   yaptığı açıklamada “ Yaklaşık 4 yıldır odamız bünyesinde çeşitli kurullarda ve son iki yıldır da yönetim kurulunda görev aldım. Trabzon Tabip Odası’nın ilk kadın başkanı olmak çok gurur verici. Ama asıl önemli olanın tüm meslektaşlarımızı kapsayacak şekilde etkin bir hizmet vermek olduğunu düşünüyorum. Kıdemli meslektaşlarımızla, yeni mezun meslektaşlarımızı aynı çatı altında toplamayı başarabilmek en önemli görevimizdir. Bir önceki yönetimin çalışmaları sayesinde son yıllarda odamız maddi ve manevi anlamda gözle görülen bir gelişme kaydetmiştir. Hem il içindeki, hem de il dışındaki çalışmalarıyla meslektaşlarımızı başarıyla temsil etmişlerdir. Yeni dönemde yönetim kurulu olarak hedefimiz; aynı çizgide kalarak, devralacağımız bayrağı daha ileri bir seviyeye taşımak olacaktır” dedi.

 

akçaabat haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tabip, odasına, ilk, kadın, başkan,
Yorumlar
Haber Yazılımı