Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 11:34
 
Saka'dan su tepkisi
Saka “Sağlığımızı, zamanımızı, paramızı, çoluk çocuğumuzu feda ederek yaşatmaya çalıştığımız amatör futbol kulüplerimizin suyunu keserken vicdanlarınız hiç sızlamadı mı?” dedi.
SİYASET Haberi
Saka'dan su tepkisi

İYİ PARTİ Trabzon İl Başkanı ve aynı zamanda Akçakalespor Kulübünün başkanlığını yürüten Hasan Saka, amatör futbol kulüplerinin suyunu kestiği için TİSKİ’yi eleştirdi. “Ey TİSKİ” ifadeleriyle sözlerine başlayan Saka, “Sağlığımızı, zamanımızı, paramızı, çoluk çocuğumuzu feda ederek yaşatmaya çalıştığımız amatör futbol kulüplerimizin suyunu keserken vicdanlarınız hiç sızlamadı mı? Sporu ve sporcuyu bu kadar absürt, gereksiz olarak görme anlayışınızı nereye koymamızı arzu edersiniz?” diyerek sitemde bulundu. BURASI

Büyükşehir Belediyesini suçlayan Saka, “O kadar sorunla uğraşıyoruz ki bilemezsiniz. Oysa sizler sorunlarımızın çözümünde bize yardımcı olmalısınız. Burası Trabzon ve bizler Trabzonspor’un evlatlarıyız. Bizleri kaderimizle baş başa bırakamazsınız, buna kimsenin hakkı yok. Gelinen noktada bırakın Büyükşehir Belediyesi olarak amatörlere yardım etmeyi, âdeta kulüpler kapansın diye uğraşmak ne diye? O yavrularımızı bırakalım da uyuşturucu maddelerin, sigaranın, alkolün esiri mi olsunlar? Ben geçen yıl 3 sporcuma sigarayı bıraktırdım. Bizler sadece spor eğitimi vermiyoruz. Aynı zamanda kültür, sanat, aidiyet, toplum bilinci, millî ve manevi değerler noktasında da farkındalık oluşturuyoruz.” diye konuştu.

TİSKİ Genel Müdürü’ne seslenen Başkan Saka, yapılan hatanın bir an önce düzeltilmesini istedi. Saka, “Bizim sahipsizliğimizden cesaret alıyorsanız, yanılıyorsunuz! Buna daha fazla dayanmak, fevri menfaatler uğruna susmak, görmezden gelmek isteyenler bilsinler ki bizler susmayacağız. Hakkımız olanı söke söke alacağız. Ben şahsım ya da kulübüm adına bu zamana kadar hiçbir şey istemedim. Ama belki de senin çocuğun orada duş alacak Sayın TİSKİ Genel Müdürüm. Biz çocuklarımızı zengin-fakir, sağcı-solcu, Akçaabatlı, Yomralı diye ayırmıyoruz. Onlar bizim evlatlarımız, yarınlarımız, her şeyimiz... Bizler öyle düşünüyoruz. Konuşacak çok şey var ama bu toplumun kavgayı, sivri dili kaldıracak gücü kalmadı. Bu hatayı düzeltin. Bizim için değil, çocuklarımızın geleceği için, bu vatanın bekası için, Trabzonspor için ve Allah rızası için.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saka'dan, su, tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı