Haber Detayı
01 Kasım 2017 - Çarşamba 14:15
 
Rıza hocadan son dakika açıklamaları
Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, A spor'da soruları yanıtladı.
TRABZONSPOR Haberi
Rıza hocadan son dakika açıklamaları

Rakibimiz Kayserispor kendi sahasında çok iyi oynayan bir takım. Dikkatli olmamız lazım. Eksiklerimiz var. Ama hiçbirini mazeret göstermiyoruz. Daha sonra milli ara var. Arayı da çok iyi geçirmek istiyoruz.

 

Çok alternatifli bir takımız. Bazı bölgelerde yığılma var. Bazı arkadaşlarımız da oynamadığı için bizden önce bırakmışlar. Defans hariç tabii ki. Yığılma olduğunda üzücü şeyler oluyor. Herkes oynamak istiyor. Sadece bizde değil, her takımda da böyle şeyler olur. Futbolcu oynamadığı zaman üzülür ve bu sahaya da yansır. Kupa maçında görmediğimiz arkadaşları orada gördük. Mesela ; Bero’yu orada gördük ve kullanabiliriz dedik. Bazı arkadaşlarımızın da hazır olması lazım. Tabii bu saatte oyunculara yüklenmek cinayet olur. Milli arada oyuncularımızı daha iyi hazır bir seviyeye getireceğiz.

 

Castillo ve Bongonda’ya da elbette ihtiyacımız var. Ama kim hazırsa onu oynatacağız. Elbette Bero da hazır değil. Ama iyi durumda olan arkadaşlardan biri. Castillo’yu zaten kesin kazanmamız lazım. Onu kazanamazsak kaleye gidemeyiz. Öyle süratli bir oyuncuya çok ihtiyacımız var. Henüz kendi performansına gelemedi. Biz en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Hazır olan oyuncuları da oynatmaya çalışıyoruz.

 

Rodallega konusunda bence bir haksızlık var. Bizim oyuncumuz durup dururken rakibine kafa atmaz. Mutlaka üstüne gitmek lazım. Ben özür diliyorum hatalıyım ama konuşulan şeye de müsaade etmem dedi. O boyuta ulaşacağını düşünmüyordum dedi. Haksızlığa uğradığını söylüyor. Rodallega’ya yardım etmek ve onu da dinlemek gerekiyor. 3 maç biraz fazla. Onu oyundan çıkarmak üzereydik. Niye yapsın? Bu kararı bir sorgulamak lazım. Cezayı bırakın ona moral vermek gerek.

 

Kucka’yı canlı olarak seyretmedim. Televizyondan izledim. Burak konusunda ise tam hazır olmadan oynatmayı düşünmüyorum. Sakatlığı milli takıma da gittiği için ilerlemiş. Yeri geldiğinde görev yapacaktır. Kucka milli takıma gidiyor ama orada oynamayacak. O da herhalde Osmanlıspor maçına kadar hazır olabilir. Kucka, 6-7 tane orta saha oyuncusu var. 3 tane oyuncu oynatacaksın. Forvette de alternatifler var. Bu bazen sorun olabiliyor.

 

Sosa geçen sezon hiç maç oynamadı. Hazırlık dönemi geçirmedi. Volkan Şen de öyle. Sosa bambaşka ve çok çok iyi bir oyuncu. Bu arkadaşlarımız beklediğimizin altında olunca kızmamak gerekiyor. Hazır olmadığı için kızmamak gerek. Sosa’nın oynadığı yerde Yusuf oynuyor. O zaman Yusuf’u kesip onu oynatacaksın. Antalya’dayken de Sosa’yı istemiştik. Fakat; biraz sabır. Görev geldiğinde oynayacaklar.

 

Anadolu takımlarından çıkış yapanlar var. Göztepe, Akhisar, Kayserispor… Geçen sezon Antalyaspor’dayken biz yapmıştık. Beni çok fazla şaşırtan bir takım yok.

 

Kayserispor maçının zor olduğunun farkındayız. Eğer orada mücadele etmezsek, Galatasaray maçının üstüne çıkmazsak bizim için çok zorlaşır. Bizim o maça ihtiyacımız var. Eğer yukarıya oynamak istiyorsak Kayserispor maçında mutlaka iyi oynamak lazım. Kayserispor çok iyi gidiyor. Hele hele Fenerbahçe maçı gitti derken bir gol atmaları onlara moral oldu. Galatasaray maçında nasıl hazırlandıysak aynı şekilde hazırlanmak gerek. Camia olarak bu maça çok iyi yoğunlaşmamız gerek. Kolay bir maç oynamayacağız.

 

Benim hedefim Trabzonspor’un hedefi. Kalan maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Cezalılar, eksikler olduğunda sıkıntı yaşıyoruz. Kendi evimizdeki maçları da mutlaka kazanmak gerek. Devre arasından sonra bambaşka bir Trabzonspor olmalı. Yönetimle oturup konuşacağız, belki transfer yapacağız. Gerçekten Trabzonspor’u iyi bir konuma getireceğiz. Hedefimiz bu.

 

Yusuf için Avrupa erken değil. Bence gidebilir. Gitsin demiyorum, gidebilir. Çok kaliteli bir oyuncu. Abdülkadir de öyle. Yetenekli bir oyuncu. Çok genç bir oyuncu, o yüzden acele etmemek lazım. Bu oyuncuları Trabzonspor’a kazandıranlara da teşekkür ediyoruz. Yusuf için Avrupa’ya gitme zamanı. Gidebilir. Ama Abdülkadir için acele etmemek gerekir diye düşünüyorum.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rıza, hocadan, son, dakika, açıklamaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı