Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 11:25
 
Kudüs istismar edildi
SAADET Partisi İl Başkanı Cevat Kurt, Trabzon Kudüs Platformunun öncülüğünde gerçekleştirilen “Büyük Kudüs Mitingi”ne ilişkin yaptığı açıklamada öfkeli bir dil kullandı.
SİYASET Haberi
Kudüs istismar edildi

SAADET Partisi İl Başkanı Cevat Kurt, Trabzon Kudüs Platformunun öncülüğünde gerçekleştirilen “Büyük Kudüs Mitingi”ne ilişkin yaptığı açıklamada öfkeli bir dil kullandı. Kurt siyasî anlayıştan uzak olması gerekirken siyasî mesajlar içeren, mesajlar veren konuşmaların mitinge gölge düşürdüğünü ileri sürerek bundan sonraki süreçteki mitinglere katılmayabileceklerini söyledi.

SAADET Partisi İl Başkanı Cevat Kurt, önceki gün Trabzon Kudüs Platformunun öncülüğünde gerçekleştirilen Büyük Kudüs Mitingine ilişkin açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Kurt, siyasi anlayıştan uzak olması gerekirken siyasi mesajlar içeren mesajlar veren konuşmaların mitinge gölge düşürdüğünü ifade ederek bundan sonraki süreçteki mitinglere katılmayabileceklerini söyledi. Kurt, “Onca uyarılara rağmen, konuşmacıların siyasi vurgu yapması, siyasi görüntü vermesi hoş değildi. Çok net söylüyorum belki bundan sonra bu tür programlara Saadet Partisi olarak çok da katılmayı düşünmeyeceğimizi belirtmek istiyorum. Böylesi bir olayın siyasi malzeme yapılarak istismar edilmesi, Müslüman olarak beni rahatsız ediyor. İnşallah bundan sonra yapılmaz ama huyluda huyundan vazgeçmez.” dedi.

Özellikle AK Partili partililerin Kudüs konusunda önceki günkü mitingi istismar ettiğini ve malzeme yaptığını ifade eden İl Başkanı Kurt, “15 Temmuz’da da Trabzon’daki Kudüs Mitinglerinde de açıkça gördük ki iktidar bu işi istismar ediyor. Çok açık ifade ediyorum. Bu tür organizasyonlar sivil görünümlü, arkasında siyasi şov olan programlar haline gelmiştir. İşin önünde STK’lar gözüküyor ama hiçte öyle olmuyor. Bunu gördük ve bir Müslüman olarak rahatsız olduk. Saadet Partisi olarak bundan sonra çok önemli meselelerde büyük rol alacağımızı, öncülük edeceğimizi düşünüyorum. Onun dışında tüm ikazlarımıza rağmen siyasi mesajlar verilmesi açıkçası beni rahatsız etti.” şeklinde konuştu.

“Bir kısım insanlarında protokolde illa da görülmek için uğraş vermesi bizi derinden yaralamıştır. Günün modası olan fotoğraf alıp bunu sosyal medya üzerinden yayınlamak nasıl bir anlayıştır? Bunlar rahatsız edici şeylerdir. İslam Ümmeti olarak bu tür organizasyonlarda yapılan bu gibi durumlar samimiyetsizliği gözler önüne seriyor ve Müslümanlara yakışmıyor.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kudüs, istismar, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı