Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 09:12
 
Kanunsuzluk Mahkemeden Geri Döndü!
Trabzon’un Sürmene İlçe Belediye Başkanı Rahmi Üstün muhtarlarla bir araya geldiği bir toplantıda ilçede gerçekleşen çarpıcı bir olayı paylaştı.
SİYASET Haberi
Kanunsuzluk Mahkemeden Geri Döndü!

Trabzon’un Sürmene İlçe Belediye Başkanı Rahmi Üstün muhtarlarla bir araya geldiği bir toplantıda ilçede gerçekleşen çarpıcı bir olayı paylaştı. Ülkenin dört bir yanında kaçak yapılarla mücadele edilirken Başkan Üstün’ün iddiasına göre Hasan A. adında bir işadamı Sürmene’de hazine arazisine gelişigüzel taş duvar örerek fabrika kurmayı hedefledi.

HİZMET DEĞİL İŞGAL

Yaşanan bu duruma adeta isyan eden Başkan Üstün, kamu duyarlığını dile getirerek, “Sürmene’nin Üzümlü mahallesinde hazineye ait 22 dönüm araziyi bu işadamı ‘fabrika yapacağım’ diye çevirdi. Belediyenin arazisi yok, hazinenin arazisi de bizim yetkimizde değil. Biz kime, neyi, nasıl verelim? İzin alınmadan yapılan iş hizmet değil işgaldir” dedi.

MAHKEMEDEN YIKIM KARARI

Başkan Üstün hazine arazisine yapılan bu çalışma için “Hazinenin malını kimseye peşkeş çekmem, çektirmem, çekene de müsaade etmem. Ama onlar, ‘biz müsaadeyi alırız’ dedi ve inşaata başladı. Sonunda mahkeme yıkımına karar verdi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesinin İş Makineleri yıktı” diye konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kanunsuzluk, Mahkemeden, Geri, Döndü!,
Yorumlar
Haber Yazılımı