Haber Detayı
10 Temmuz 2018 - Salı 09:08
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kimdir?
Murat Kurum, açıklanan yeni kabine ile birlikte yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak göreve atandı. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmesinin ardından açıklanan yeni kabinede 12 yeni isim yer alıyor. Bunlardan biri de Murat Kurum... Peki, yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kimdir? Murat Kurum kaç yaşında ve nereli?
SİYASET Haberi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu listesini belirledi. Yeni dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum oldu. İşte, Murat Kurum hakkında detaylar...

MURAT KURUM KİMDİR?

1976 Ankara doğumludur. Ankara Mimar Kemal Lisesi’nin ardından 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

1999-2005 yıllarında inşaat alanında faaliyet gösteren çeşitli özel sektör kuruluşlarında mühendis, şantiye şefi, koordinatör olarak çalıştı.

 2005-2006 yılları arasında TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı’nda uzman olarak görev yaptı. 2006 - 2009 yılları arasında TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevine geldi. 

2009-2012 tarihleri arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda uzman olarak çalıştı. 2009 yılından bugüne kadar T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çevre, ve, Şehircilik, Bakanı, Murat, Kurum, kimdir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı