Haber Detayı
26 Ekim 2017 - Perşembe 16:32
 
Arsin’de Robotik Kodlama
Arsin Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu’nda ilimizin ilk “Robotik Kodlama” ve “Zeka Oyunları” sınıfları açıldı.
TRABZON Haberi
Arsin’de Robotik Kodlama

Arsin Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu’nda ilimizin ilk “Robotik Kodlama” ve “Zeka Oyunları” sınıfları açıldı.
 
Açılışta konuşan Valimiz Yücel Yavuz, “Günümüzün şartları neyi gerektiriyorsa o konuda en iyisini yapmak zorundayız. Çocuklarımızın geleceğe en güzel bir şekilde hazırlanması için hiç zaman kaybetmeden, durmadan çalışmalıyız” dedi.
Arsin Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirilen açılış törenine, Valimiz Yücel Yavuz, Arsin Kaymakamı Fikret Dağ, Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Üstündağ ve öğrenciler ile veliler katıldı.
 
“Eğitim Bitmeyen Bir Süreçtir”
Valimiz burada yaptığı konuşmada, “Türkiyemiz büyüyor, ülkemiz gelişiyor. Milletimiz birlik ve beraberliğin ne olduğunu dünyaya gösteriyor. İnşallah geleceğimiz çok daha iyi olacak. Eğitim olmazsa olmazımız. Eğitim olmazsa hiçbir şeyin olmayacağını biliyoruz. Bu bakımdan okul öncesinden üniversite sonrasına kadar en iyisini yapmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Eğitimin sonu olmaz, eğitimi bitmeyen bir süreç olarak ele almak gerekir. Bu yönüyle yapılacak her bir çalışma ülkemize katkı sağlıyor demektir” dedi.
 
“Günümüz Şartları Ne Gerektiriyorsa En İyisini Yapacağız”
Valimiz sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu an bir araya gelmemizin nedeni ise ‘Robotik Kodlama Atölyesi’ ve ‘Zeka Oyunları’ sınıflarımızı açacak olmamız. Günümüzün şartları neyi gerektiriyorsa en iyisini yapmak zorundayız. Bunun içinde hiç zaman kaybetmemeliyiz. Arsin’de Trabzon’da buna öncülük ediliyor. Bugüne kadar dünyada şöyle bir sistem vardı: ‘Türk milletine İslam toplumuna şunu yapacaksınız şu kadarıyla yetineceksiniz’ derlerdi. Ama artık öyle değil, artık biz dünyaya yön veren, bu güce sahip bir millet olduk, oluyoruz. Tarihte zaten böyleydi, yine özümüze döndük. Birlik beraberliğimizin ne olduğunu 15 Temmuz’da gösterdik. Bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize başarılar diliyorum. Her şeyimiz onlar için.”
 
Valimiz Yücel Yavuz, konuşmasının ardından sınıfların hizmete girmesinde emeği geçenlere teşekkür plaketlerini takdim etti. Kodlama eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilere de başarı belgelerini takdim eden Valimiz, açılış töreninin ardından sınıfları ziyaret ederek öğrencilerimizle yakından ilgilendi.
 
Robotik Kodlama Atölyesi nedir?
 
Bu sınıfta, Arsinli çocuklarımız teknolojiyi sadece kullanan değil, aynı zamanda üreten bireyler olmaları yönünde eğitim alıyor. Robotlara nasıl komut verileceğini öğrenen minik mühendisler, kod yazarak robotlara bir takım görevler yaptırıyor. Genç beyinlere teknolojiyi üretim için kullanabilme becerisi kazandırılıyor. Kendi ürünlerini oluşturan çocuklar üretmenin heyecanını yaşıyor. Kodlama eğitimi sayesinde, bilgisayarı sadece oyun oynamak için kullanılan bir araç olarak görmeyen öğrencilerimiz, kendi oyunlarını yazma yolunda ilerliyor.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Arsin’de, Robotik, Kodlama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı