Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 15:41
 
Araklı'da olaylı yıkım
Araklı'da kaçak olduğu belirtilen kalecik ve samayer'de bulunan yapıların sabah saatlerinde yıkım kararını uygulamak için bölgeye gelen ekiplere bir işletme sahibi tepki göstererek yıkımı engellemeye çalıştı.
TRABZON Haberi
Araklı'da olaylı yıkım

Araklı'da kaçak olduğu belirtilen kalecik ve samayer'de bulunan yapıların sabah saatlerinde yıkım kararını uygu

Trabzon Valiliği’nin almış olduğu karar ile sahilde yapılan kaçak ve kanunsuz yapıların yıkımı Yomra ilçesinin ardından Araklı sahilinde de sürüyor. Yomra ilçesindeki bir restoranın yıkımının ardından bugün Araklı ilçesinin Kalecik mevkiinde bulunan bir kafeteryanın yıkımı için geniş güvenlik önlemleri alındı. Yıkım sırasında herhangi bir olay veya taşkınlığa karşı 100'e yakın jandarma görev yaparken, bir TOMA, bir itfaiye aracı ile 2 ambulans yıkım sırasında çevrede bulunduruldu. Yıkım başlamadan önce yıkım alanına gelen bir grup lastik yakıp yıkımın başlamasına engel olmaya çalışırken, yıkım araçlarının görevini yapmaması için de araçlar kafetaryanın önüne çekildi.

2 yaşındaki kızı ile yıkımı yaşlı gözlerle izledi

Yıkımın başlamasının ardından zaman zaman gergin anlar yaşanırken, dükkanının yıkılmasını istemeyen işletme sahibi Eren Alioğlu, çatıya çıkarak yıkıma engel olmak istedi. Üzerine benzin döken ve kendini yakmakla tehdit eden Alioğlu, “Yıktırmayız burayı” diyerek direnirken, görevli jandarma komutanı Alioğlu'nu sakinleştirmek için çatıya çıktı. Jandarma Komutanı ile bir süre çatıda görüşen Alioğlu daha sonra ikna edilerek aşağıya indirildi. Alioğlu, daha sonra kafeteryayı kendi elleri ile yıkmaya çalıştı. Yıkım esnasında kucağında 2 yaşındaki kızı Elif'i taşıyan ve gözyaşlarına hakim olamayan Eren Alioğlu’nun eşi Pervin Alioğlu, borçlarının olduğunu belirterek, “350 bin TL’ye yakın borcumuz var. Vurulan her çekiçte sanki içimden bir parça kopuyor. Biri engelli 3 çocuğumuz var. Üstelik hamileyim. Evet devletin arazisine yaptık ama kimse bize 'orası devletin malı yapmayın' demedi. 2 yıldır hiç kimse buradaki bu yapıya ses çıkarmazken acele bu yıkım niye ?” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Araklı'da, olaylı, yıkım,
Yorumlar
Haber Yazılımı