Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 14:41
 
7. Trabzon İstihdam Fuarı başladı
Trabzon Valiliği, İŞKUR İl Müdürlüğü, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Karadeniz Teknik Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 7. İstihdam Fuarı, Osman Turan Kongre Merkezi’ndeki açılış töreniyle başladı.
TRABZON Haberi
7. Trabzon İstihdam Fuarı başladı

Trabzon Valiliği, İŞKUR İl Müdürlüğü, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Karadeniz Teknik Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 7. İstihdam Fuarı, Osman Turan Kongre Merkezi’ndeki açılış töreniyle başladı.

 

Törene Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İŞKUR Bilgi İşlem Daire Başkanı Fahrettin Kaya, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, daire müdürleri ve diğer ilgililer katıldı.

7. Trabzon İstihdam Fuarında katılımcılara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 2009 yılında günümüze kadar Trabzon’da İŞKUR vasıtasıyla 57 bin 22 kişinin daimi olarak işlendirilmiş olduğunu ifade etti. Sürekli olarak işlendirme oranında yaşanan artışa dikkat çeken Gümrükçüoğlu, “9 yıldır sizlerle birlikte çok aktif olarak çalışıyoruz. 2009 yılında Trabzon’umuzda istihdam çalışmalarını tüm kuruluşlarımızla yürütürken toplam bin 361 istihdam gerçekleştirmişsiz. Bunlar devamlı işlendirmeyi ihtiva ediyor. 2017 yılında toplamda 11 bin 724 kişi işlendirilmiş. 2009 yılında bin 361 olan işlendirme sayısı 2017 yılında 11 bin 724’e ulaşmış. 2009’dan beri günümüzde kadar toplamda 57 bin 22 kişi daimi olarak işlendirilişmiş şehrimizde. Bu büyük rakama omuz vermiş olan, önünü açmış olan başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve çalışma arkadaşlarına Trabzon halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, firmaların talebi doğrultusunda nitelikli iş gücü hazırlanmasının hedeflenmesi gerektiğini vurgulayarak, “Hedef, istihdama giren tüm elemanların orada kalıcı olması. Belli süre çalışıp da başka iş aramasınlar. Burada da en önemli nokta eğitim. Nitelikli iş gücü için eğitimleri sürdürmemiz gerekiyor. Bu konuda İŞKUR sürekli çalışmalarını devam ettiriyor. Bu nedenle teşekkür ediyorum. Sayım Valimizin başkanlığındaki istihdam kurulun da her ay toplanıyor ve bu konudaki sorunlara çözüm arıyor. Yani şehir tüm dinamikleriyle istihdam konusuna sahip çıkıyor. İş camiası olarak bizlerin aradığı kalıcı istihdamdır. Bir elemanı alıp belirli süre çalıştırıp çıkarmak hiçbir işverenin lehine değildir. İş arayanların bir işyerine girmeden önce orayı iyi tanıyıp orada çalışabileceği konusunda kendini hazırlaması gerekiyor. Eğer o işyerinde kalıcı olacaksa müracaat etsin. Geçici istihdam herkese zarar. Çalışana da zarar, işverene de zarar. Önümüzdeki süreçte bu konulara çok dikkat dilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Trabzon’da istihdama en fazla katkı sağlayan, İŞKUR’la en fazla işbirliği yapan kişi ve kurumlara protokol üyeleri tarafından ödül verildi. TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da Trabzonspor Futbol İşletmeciliği AŞ adına Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Cahit Erdem’e plaketini takdim etti. Açılış töreninden sonra Vali Yücel Yavuz ve protokol üyeleri firma ve kurumların stantlarını gezdi. KTÜ Osman Turan Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve 117 firma ve kurumun yer aldığı 7. İstihdam Fuarı 7-8 Mayıs tarihlerinde açık kalacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 7., Trabzon, İstihdam, Fuarı, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı