Haber Detayı
20 Ocak 2018 - Cumartesi 22:17
 
15 Temmuz'da bir kez daha tarih yazdı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası'nın açılış törenine katıldı. NG Kütahya Grup tarafından Kütahya 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde inşa edilen fabrikanın açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.
SİYASET Haberi
15 Temmuz'da bir kez daha tarih yazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası'nın açılış törenine katıldı. NG Kütahya Grup tarafından Kütahya 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde inşa edilen fabrikanın açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

Üretimin büyük bölümünün ihracata dönük olmasının, 150 milyon liralık bir yatırım olan fabrikanın değerini daha da artırdığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, fabrikaya 15 Temmuz Şehitleri adının verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Şehitlerimize böylesine bir vefa gösteren Kütahya Seramik, inanıyorum ki milletimizin gönlünde de farklı bir yere sahip olacaktır” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminde ve terörle mücadele operasyonlarında canlarını veren tüm şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere sağlık ve afiyet temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Türk milleti 15 Temmuz’da bir kez daha tarih yazdı. Milletimizin kanıyla yazdığı tarihi işte burada olduğu gibi iş adamlarımız, işçilerimiz de alın terleriyle daha ileriye taşımanın mücadelesini veriyorlar. Eserlerle taçlandırılmamış zaferler eksik kalmaya mahkûmdur. Hele hele Kütahya’dan çıkıp dünyanın değişik ülkelerine, Çin’e kadar sizin alın terinizin eserlerinin ulaşacak olması, ihraç ürünü olarak oralara kadar varacak olması ve ‘Made in Turkey’ olarak gidecek olması, namın yürüsün Türkiye demektir.”

“KÜTAHYA’NIN HEDEFLERİNE VARMASINI SAĞLAYACAK OLAN KENDİ İMKÂNLARINI KULLANABİLME GÜCÜDÜR”

15 Temmuz zaferini her alanda çok daha büyük eserler ortaya koyarak ilelebet yaşatmakta ve büyütmekte kararlı olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için ülkemizin her şehrini kalkındırmamız, ülkemizin her şehrini birer birer üretim ve istihdam üssü hâline getirmemiz gerekiyor. Bütün yükü sadece birkaç şehrimizin, birkaç bölgemizin sırtına yıkarak hedeflerimize ulaşmamız mümkün değildir. Kütahya inşallah bölgesinin 2023 hedeflerimizi omuzlayan şehri olacaktır” diye konuştu.

Fabrikayı şehre kazandıran ve şehitlerin adına şanına ithaf eden Güral ailesine gösterdikleri vefa sebebiyle teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devletin eğitimden sağlığa, ulaşımdan teşviklere kadar açtığı yol özel sektörümüzün işte bu tür yatırımlarla şehirlerimizi kalkındırmasını kolaylaştırmak içindir. Kütahya’nın hedeflerine varmasını sağlayacak olan kendi potansiyelini harekete geçirebilme, kendi imkânlarını kullanabilme gücüdür” sözlerine yer verdi.

Konuşmasının ardından açılışını kurdelesini, törende hazır bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile birlikte gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Nafi ve Erkan Güral tarafından günün anısına seramik pano hediye edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, Temmuz'da, bir, kez, daha, tarih, yazdı,
Yorumlar
Diğer Haberler
Erdoğan Maraş'ta konuştu
Abdüllatif Şener: Erdoğan Kaybeder
Dikkat çeken İlker Başbuğ iddiası
Akşener Trabzon'a Geliyor
Yönümüzü Geleceğe Çevirdik
Adalet ve Kalkınma...
Cumhurbaşkanı adayım Kılıçdaroğlu'dur
Erdoğan, Tillerson'u Kabul Etti
Ben değil Biz Olmaya Mecburuz
Karaca:Ben kelle almaya geldim
Akp İstanbul'a Trabzon'lu Başkan
Erdoğan Trabzon'lu Dava arkadaşını Uğurladı
Tonya meclise taşındı
Erdoğan İzzetbegoviç ile Bir Araya Geldi
İbrahim Kalın: Bir çifte standarttır ve iki yüzlülüktür
Bir gece ansızın vurduk
Bahçeli, Afrin Operasyonu hakkında konuştu
Tek Bir Terörist Dahi Bırakmayana Kadar Operasyonlar Sürecek
Aytaç Durak: Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'yi bu yaz seçime götürecek
Bıçakçıoğlu: Vaatlerin hiçbirini yapmadım
Sülalemde FETÖ'cü Bulun, Politikayı Bırakırım
CHP İstanbul'a Trabzon'lu Aday
FETÖ’nün Kökünün Kazınması İçin...
Bilimin Olmadığı Yerde Sadece Cehalet Değil, Vahşet de Kök Salmaya Başlar
CHP Trabzon'da Başkan Belli Oldu
CHP'de kongre günü
Amerika, Kumpas Zinciri İçerisinde Bir Süreç İşletiyor
Pekşen Sosyal Medyadan Bombaladı
Bayrak yeni fotoğraflar sundu
Abdullah Gül’den Erdoğan’a yanıt geldi
Yusuf Halaçoğlu kaza geçirdi
MHP Yomra'da yönetim belli oldu
Erdoğan, Tunus’ta Şehitler Anıtı’nı Ziyaret Etti
Erdoğan 2019 seçimlerinde yüzde 51'i bulamayabilir
Erdoğan Çad'ta Törenle Karşılandı
Aydın'dan taşeron tepkisi
Erdoğan Sudan'da temaslarda bulunuyor
BM Onurlu Bir Duruş Sergiledi
Haber Yazılımı