Haber Detayı
20 Ocak 2018 - Cumartesi 22:17
 
15 Temmuz'da bir kez daha tarih yazdı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası'nın açılış törenine katıldı. NG Kütahya Grup tarafından Kütahya 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde inşa edilen fabrikanın açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.
SİYASET Haberi
15 Temmuz'da bir kez daha tarih yazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası'nın açılış törenine katıldı. NG Kütahya Grup tarafından Kütahya 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde inşa edilen fabrikanın açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

Üretimin büyük bölümünün ihracata dönük olmasının, 150 milyon liralık bir yatırım olan fabrikanın değerini daha da artırdığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, fabrikaya 15 Temmuz Şehitleri adının verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Şehitlerimize böylesine bir vefa gösteren Kütahya Seramik, inanıyorum ki milletimizin gönlünde de farklı bir yere sahip olacaktır” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminde ve terörle mücadele operasyonlarında canlarını veren tüm şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere sağlık ve afiyet temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Türk milleti 15 Temmuz’da bir kez daha tarih yazdı. Milletimizin kanıyla yazdığı tarihi işte burada olduğu gibi iş adamlarımız, işçilerimiz de alın terleriyle daha ileriye taşımanın mücadelesini veriyorlar. Eserlerle taçlandırılmamış zaferler eksik kalmaya mahkûmdur. Hele hele Kütahya’dan çıkıp dünyanın değişik ülkelerine, Çin’e kadar sizin alın terinizin eserlerinin ulaşacak olması, ihraç ürünü olarak oralara kadar varacak olması ve ‘Made in Turkey’ olarak gidecek olması, namın yürüsün Türkiye demektir.”

“KÜTAHYA’NIN HEDEFLERİNE VARMASINI SAĞLAYACAK OLAN KENDİ İMKÂNLARINI KULLANABİLME GÜCÜDÜR”

15 Temmuz zaferini her alanda çok daha büyük eserler ortaya koyarak ilelebet yaşatmakta ve büyütmekte kararlı olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için ülkemizin her şehrini kalkındırmamız, ülkemizin her şehrini birer birer üretim ve istihdam üssü hâline getirmemiz gerekiyor. Bütün yükü sadece birkaç şehrimizin, birkaç bölgemizin sırtına yıkarak hedeflerimize ulaşmamız mümkün değildir. Kütahya inşallah bölgesinin 2023 hedeflerimizi omuzlayan şehri olacaktır” diye konuştu.

Fabrikayı şehre kazandıran ve şehitlerin adına şanına ithaf eden Güral ailesine gösterdikleri vefa sebebiyle teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devletin eğitimden sağlığa, ulaşımdan teşviklere kadar açtığı yol özel sektörümüzün işte bu tür yatırımlarla şehirlerimizi kalkındırmasını kolaylaştırmak içindir. Kütahya’nın hedeflerine varmasını sağlayacak olan kendi potansiyelini harekete geçirebilme, kendi imkânlarını kullanabilme gücüdür” sözlerine yer verdi.

Konuşmasının ardından açılışını kurdelesini, törende hazır bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile birlikte gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Nafi ve Erkan Güral tarafından günün anısına seramik pano hediye edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, Temmuz'da, bir, kez, daha, tarih, yazdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı